Реформування українського туризму відбувається вже зараз

17 вересня 2019 року у київському “Президент-готелі” під головуванням Віталія Федорченка відбулося чергове, і, на нашу думку, доленосне засідання експертної групи “Реформи туризму 2019”. Від новоствореного уряду на засіданні був присутній координатор Офісу гуманітарної політики з питань туризму Павло Корнієнко. На захід був запрошений президент туркластеру “Західна Черкащина” Олександр Файнін. Присутні, більшість з яких взяла участь у підготовці проектів документів, дорожньої карти розвитку галузі та інших рекомендацій, одностайно ухвалили наступні рішення:

  1. Затвердити туризм приоритетом #1 економічного розвитку України з метою досягнення галуззю наступних показників до 2022 року та створення умов для сталого зростання у майбутньому:
  • 9% ВВП
  • 30% експорту
  • Кожне 11 робоче місце

Показники є середніми для 200 країн світу за офіційними даними Всесвітньої туристичної організації (UNWTO) станом на 2018 рік та, водночас, є найменшими серед більш розвинутих туристичних країн.

2. Для ефективної реалізації економічного, геополітичного, соціального та екологічного потенціалу галузі туризму в Україні звернутись до офіційних осіб та представників державної влади (Президента, Кабінету міністрів, ВРУ та інших) щодо термінового прийняття відповідного рішення та створення окремого державного органу виконавчої влади з питань туризму і курортів з певними функціями і повноваженнями.

3. З метою стимуляції сталого розвитку туризму та інвестиційної діяльності в Україні у 2019 році внести відповідні зміни до законодавства України щодо туризму і курортів.

4. Надати письмові рекомендації для належного опрацювання і затвердження законодавчою і виконавчою гілками влади разом із бізнес-спільнотою та громадськістю єдиної дорожньої мапи розвитку туризму і курортів в Україні.

Окрім цього, було вирішено звернутися до міжнародних організацій, донорів та інвесторів з метою координації роботи ЄС зі сталого розвитку туризму в Україні.

Наступного дня, 18 вересня спільнота звернулася до Президента України В. Зеленського, Голови ВР України Д. Розумкова, Прем’єр-міністра України О. Гончарука та інших можновладців із закликом посприяти прискоренню реформ туристичної сфери. Копію звернення можна побачити нижче.

Згуртування підприємців і експертів сфери туризму і гостинності відбулося на початку січня 2019 року на тлі скандальних змін до Податкового кодексу України, коли декілька народних депутатів зробили базою для нарахування туристичного збору мінімальну заробітну платню, а не вартість проживання у засобі розміщення, як було раніше. Ці дії призвели до того, що і хостел, де вартість проживання становить 200 грн., і 5-зірковий готель з вартістю від 5000 грн., сплачували однаковий турзбір. Тобто, легальний малий і середній бізнес мав або йти у тінь, або припиняти діяльність.

На сьогодні експертною групою враховано досвід попередніх років, міжнародні тренди, а також опрацьовано низку стратегічних питань розвитку галузі і розроблено пропозиції для законодавців та уряду щодо нагальних потреб реформування сфери туризму і визнання її такою, що утворює бюджет.

Наступні збори експертної групи “Реформи туризму 2019” відбудуться 8 жовтня 2019 року. Слідкуйте за нашою інформацією, а також за онлайн трансляцією на нашій ФБ сторінці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *