У проекті бюджету України на 2020 рік заплановано найбільші за всю історію незалежності видатки на сферу туризму

У проекті бюджету України на 2020 рік заплановано найбільші за всю історію незалежності видатки на сферу туризму

Реформи у туристичній галузі тривають. У проекті Держбюджету на 2020 рік заплановано 940 мільйонів гривень на розвиток туризму, з них 240 млн. – безпосередньо на саму галузь і 500 млн. – на програму мобільності молоді. За словами експертів, це набагато більше, ніж було раніше – у доларовому еквіваленті найбільший туристичний бюджет країни складав 5 млн. доларів у 2003 році, що майже вдвічі менше, ніж заплановано на наступний рік.

За словами Голови Асоціації Індустрії Гостинності України Олександра Лієва, уряд планує інвестувати ці кошти в розвиток внутрішнього туризму, в створення туристичної інфраструктури, в промоцію нашого турпродукту в світі, в допомогу в навчанні туристичного бізнесу, в підвищення рівня сервісу в Україні та проведення якісної аналітики. Також уряд планує створити центральний орган виконавчої влади, який буде опікуватися індустрією гостинності та промоцією туристичної України в світі. Форма такого органу – державна агенція.

Президент ТК “Західна Черкащина” Олександр Файнін бере участь у консультаціях та плануванні щодо розвитку туристичної галузі у підкомітеті з питань туризму та курортів Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики за участю Голови підкомітету Дмитра Нальотова, а також представників Міністерства гуманітарної політики, яке розпочне свою роботу з січня 2020 року. Пан Файнін за підтримки Голови Федерації роботодавців у сфері туризму України Тетяни Тимошенко наголошують, що в основу стратегії розвитку туристичної галузі України має бути покладений кластерний принцип згідно програми ETIS та угод, підписаних Україною як асоційованим членом ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *