Олександр Файнін: Готельєри Умані мають згуртуватися, бо галузь загине

Вчора спеціально приїхав до Умані, щоб поспілкуватися з готельєрами щодо нововведення стосовно ставки туристичного збору. Справа у тому, що Уманська міськрада ще у грудні майже одноголосно вирішила зробити ставку турзбору максимальною, тобто 5% від мінімальної з/плати для іноземних туристів, а це 208 грн. з 1 особи за 1 ніч перебування.

Варто порахувати. Якщо середня ціна у місті складає 500 грн. за 1- чи 2-місний номер за 1 ніч, то двоє іноземців мають сплатити турзбір у розмірі 416 грн. Тобто, на виході без жодних покращень сервісу або облаштування номерів, ціна зростає майже вдвічі. Власник готелю не отримає ці гроші на вдосконалення інфраструктури, вони підуть у бюджет міста. Як місто використає ці кошти – невідомо. Принаймні, справедливо було б виділити певні кошти саме готельєрам на модернізацію. Як ідея, доречі!

Нажаль, типовою думкою переважної більшості можновладців, а вони, знову ж таки, прийшли з великого бізнесу, є заробити ще вчора, відбити інвестиції якнайшвидше. Готельний бізнес – це не миттєвий прибуток. Це роки очікувань і сподівань. На наших очах закладено вибухівку, яка за умови належного фіскального і контролюючого апарату може зруйнувати все те, що збудовано нами ж самими…

Отже, мав перемовини з декількома уманськими готельєрами. Опрацьовуємо єдину політику щодо турзбору. В умовах маленького міста, такого як Умань, можна звести нанівець усі намагання підприємців залучити ще більше туристів і намагання нашого туркластеру збільшити час перебування туристів в Умані до 3-4 ночей… Ті готелі, які сплачували податки і той самий турзбір, наразі отримали “ведмежу послугу” з, нібито, сприяння легалізації хасидських готелів, які у переважній більшості або не зареєстровані взагалі, або мають статус незавершеного будівництва. Тож вони як не сплачували нічого до бюджету міста, так і не робитимуть цього.

Панове готельєри, маємо об’єднатися і виступити єдиним фронтом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *