Відкритий лист до Уманської міськради через проблему з турзбором

Готельна галузь міста Умані потребує суттєвих змін, таких як реконструкція вже інсуючих засобів розміщення та будівництво нових, вдосконалення операційної діяльності, розвиток онлайн бронювання та сучасних CRM, проведення серії тренінгів для власників і співробітників готелів, тощо.

22 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла зміни до Податкового кодексу України, в яких передбачено новий механізм оподаткування туристичним збором. Оновлений підхід передбачає, що, починаючи з 2019 року, розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначатиметься як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Правління нашої Асоціації стурбовано ситуацією, що склалася. Такі зміни, коли з іноземного туриста і у хостелі, і у садибі зеленого туризму, і у п’ятизірковому готелі візьмуть збір, що прив’язаний до мінімальної заробітної плати, може загнати у тінь величезний сегмент засобів розміщення економ-класу. Стосовно засобів розміщення в Умані, майже усі такі, що працюють легально, потрапляють до економ-сегменту (ціни на проживання коливаються від 270 грн. до 900 грн. за номер за 1 ніч). Ті ж з готелів, що працюють нелегально, й надалі працюватимуть так – зміни про турзбір ніяк не посприяють їх виходу з тіні. Такої ж самої думки дотримуються не тільки члени нашої Асоціації, але й сотні готельєрів з усієї України, які були присутні на круглому столі у Києві, який відбувся 4 січня 2019 року.

Сьогодні ми надіслали листа на ім’я Міського голови О.В. Цебрія з власною пропозицією щодо ставки турзбору. Прошу готельєрів Умані підтримати ініціативу та підключитися до діалогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *