Презентація проекту “Туристичні кластери 300+”

В Україні розпочали проект «Туристичні кластери 300+» , направлений на розвиток внутрішнього туризму. До 2030 року кожен десятий працюватиме в туризмі, а сфера послуг приносить близько 70% світового ВВП. Тому зараз дуже важливо закласти фундаментальні принципи сталого розвитку в і налагодити взаємодію між регіонами у сфері туризму та послуг. Завдяки кластерному підходу відбувається зміна вузькогалузевого бачення підприємства в економіці регіону на комплексне використання групи взаємопов’язаних підприємств.

З метою ефективної соціальної взаємодії та розвитку туристиних напрямків по всій Україні в 2018 заснували проект «Туристичні кластери 300+». У авторів ініціативи – амбітна мета – створити за 3 роки понад 300 кластерів і всю потрібну інфраструктуру для їх ефективної діяльності. Десять кластерів протягом п’яти років нададуть державі додаткові 50 мільйонів доларів до бюджету. Розвиток кластерної туристичної економіки принесе від 800 мільйонів до 1,5 мільярда доларів інвестицій.

Юлія Алексеєва, ідеолог та менеджер «Туристичний кластер 300+» розповіла про цілі та місію проекту:

«Зараз проект «Туристичні кластери» важливий, бо Україна шукає шляхи для стрімкого зростання. Саме туризм є тим швидким та результативним способом. Багатьом країнам туризм допоміг швидко реабілітуватися та відновити культурну спадщину. Тому ми ініціювали проект «Туристичні кластери 300+». Саме так – мінімум 300 територій – в нас потенційно цікаві для розвитку. Ми вже отримали більше 100 заявок від різних регіонів України.

Однією з головних проблем розвитку туристичної сфери в регіонах є відсутність сертифікованих закладів харчування та продуманих маршрутів. Тобто, турист приїзжає до локацій – і сам займається своїм відпочинком. Завдяки проекту «Туристичні кластери 300+», організатори хочуть допомогти активним регіонам з потенціалом створити туристичні дистинації.

Тетяна Тимошенко, голова Федерації Роботодавців в сфері туризму України, розповіла про те, що розвиток туризму – це шлях, який пройшли багато країн – від занепаду до процвітання. Тетяна навела приклад Швейцарії, яка у 60-х роках минулого сторіччя страждала від кількості сміття, а зараз багато людей приїздять туди, щоб подихати свіжим повітрям та відпочити.

«Україна має стати країною не на один візит. Національний і міжнародний рівні реалізації туристичного проекта вже забезпечені на закондавчому рівні,- зазначила Тетяна Тимошенко. – За один стіл необхідно сісти тим, хто створює робочі місця, найманим працівникам і державі. Але локомотивом змін завжди є роботодавці».

Зараз роботодавці, за визнанням голови Федерації Роботодавців в сфері туризму України, потребують певних інструментів, які зможуть запровадити на місцях.

«Жоден з готелів не має сертифікації, відсутня потрібна транспортна складова, – розповів про проблеми місцевих кластерів Олександр Файнін, координатор і ментор проекту «Туристичні кластери 300+», президент БФ «Умань Тумороу». Він розповів про проведення першого Туристичного форуму в Умані і зізнався, що зараз необхідно сформувати інтерес гравців ринку до співпробітництва.

Також про вже реалізовані проекти розповіли український рок-музикант Денис Блощинський, один з організаторів Леополіс Джаз Фесту, фестивалю «З країни в Україну» та Київського міжнародного економічного форуму, а також директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко. Вона відзначила, що потенціал Київщини дуже великий, а Вишгород ще з давніх часів був другим містом після Києва в регіоні. Зараз експерти вбачають в «Туристичних кластерах 300+» – майданчик для обміну досвідом, втілення реальних реальних проектів та інтеграції у світову процеси.

Детальніше про проект «Туристичні кластери 300+» та плани по розвитку туристичного потенціалу України: http://www.travelpeople.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *